GAS MAX S1-18D1 & MAX A2-2500.1DL, baspakke
MAX S1-seriens kæmpe byder på ren og skær baskærlighed!
Kampagne
Pakkeløsning
Beskrivelse
På 18" er MAX S1-18D1 størst i klassen. Et mægtigt stykke, der byder på fantastisk kontrol, samtidig med at det graver vanvittigt langt ned i basregisteret, især sammen med den strømlinede MAX A2-2500.1DL!
  • Fantastisk design
  • Gigantisk 18" baselement
  • 1800W RMS / 3600W MAX
  • 2x1 Ohm
  • 18-200 Hz
  • 3" talspole i ren kobber
  • Dobbeltstakkede 100oz-magneter
  • Ordentlige trykterminaler
Ersætteren til GPP er her
Skabt til at bevæge sig
GAS MAX A2-2500.1DL er et strømlinet monoblock, der kan levere 2500W RMS i 1 Ohm og er særligt udviklet til entusiaster! Her har GAS haft en vision om en serie sluttræk med omhyggeligt udvalgte komponenter, der både lyder fantastisk og kan levere rigeligt med strøm. Et trin, der fungerer fremragende til både SPL- og SQ/SQL-lydbygger.
  • 2500W RMS i 1 Ohm