DS18 PRO-HP102/CRD, rød 2-tommer horn til driver
Rød plast horn til driver med 2 tommer hals og 4 skruemontering.
Kampagne
Beskrivelse
DS18 PRO-HP102/CRD er et rødt horn i plastik til driver med 2 tommer hals og 4-skruvsinfästning. Et langt horn på 122 mm monteringsdybde, der passer til alle DS18's 2 tommer-drivere. Hvad er en driver egentlig? Kort sagt kan man sige, at det er en diskant, men meget større. Dette betyder, at den spiller dybere i frekvens og ofte kan spille helt ned i mellemregistret, så den gengiver sangstemmer og lignende, samtidig med at den spiller diskant.
  • 2 tommer horn med 4-skruvsinfästning
  • 35° spredning
  • 122 mm monteringsdybde
  • Plast
  • Findes i flere farver og udførelser
  • Passer til alle DS18's 2 tommer-drivere med 4-skruvinfästning (4x 6.8 mm, Ø102 mm)
  • Sælges enkeltvis!
DS18 PRO-HP/102CRD
Den amerikanske lydoplevelse
Specifikationer
Størrelse: 6.5" / 165 mm
Diameter (hals): 2" / 50.8 mm
Spredning: 35° cirkulært
Materiale: Plastik
Ydremål: 180 mm
Totalt dybde: 131.5 mm
Monteringsdybde: 122 mm
Monteringshul: 138 mm
Skruvmønster (driver): 4x 6.8 mm, Ø102 mm
Skruvmønster (horn): 4x 5.5 mm, Ø161 mm
Læs mere Skjul
Kampagne
Spar
Tilbudet gælder indtil:
Ekskl. moms
Læg i indkøbsvognen
Læg i indkøbsvognen
Lagerstatus
Leveringtid 1-2 arbejdsdage
Vi anbefaler 
MDF-ring, 6.5 tommer
MDF-ring, 6.5 tommer
Køb!
Info
Varenr: 803PROHP102CRD
Oplader ikke inkluderet Oplader ikke inkluderet
Oplader inkluderet! Oplader inkluderet!
  • (0) Anmeldelser
  • Anmeldelser
    Dit navn vil blive vist som afsender.
    OBS. Tryk kun én gang (din anmeldelse gemmes).
    Dette produkt har ingen anmeldelser.
60 dages returret Hurtig levering  Gratis Support
  • Specifikationer
    • Tillverkare: DS18
      Högtalartyp: Horn till driver
      Størrelse: 2 tommer
      Udvendige mål: 180 mm