DS18 EXL-XX12.2DHE, brutal 12 tommer bas
Et baselement for dig, der ikke har nogen naboer - og absolut ikke vil have nogen.
Kampagne
Beskrivelse
DS18 EXL-XX12.2DHE er basenheden for dig, der ikke har nogen naboer - og absolut ikke ønsker at have nogen heller. Her har DS18 i princippet ikke sparet på noget for at skabe en af de vildeste SPL-demobassystemer, som fysikkens love tillader. Hvad med en effektkapacitet på hele 2000W RMS (snålt regnet) og ophæng, der tillader 42mm Xmax?
  • 12 tommer basenhed med ordentlig slaglængde
  • 2000W RMS / 4000W MAX
  • 3 tommer talspole
  • 2x2 Ohm impedans
  • 42 mm Xmax
  • 23 kg ren basglæde
  • Sælges enkeltvis!
DS18 EXL-XX12.2DHE
Denne basenhed strækker grænserne for lavfrekvent basgengivelse og leverer en storslået basglæde, der efterlader lytteren målløs. EXL-XX12.2DHE tilbyder et fantastisk pris/præstationsforhold, der udfordrer selv de dyreste langslags basenheder på markedet. DS18 praler med en 3 tommer talspole i sort aluminium - som et bevis på dens ekstreme effektkapacitet og effektivitet. Med en imponerende effekt på hele 2000W RMS og 4000W MAX giver denne bas en slagkraft, der uden tvivl får hele bilen til at vibrere.
Den amerikanske lydoplevelse
Specifikationer
Størrelse: 12" / 300 mm
Effektkapacitet: 2000W RMS / 4000W MAX
Følsomhed: 87 dB 1W/1m
Impedans: 2x2 Ohm
Frekvensområde: 20Hz-1.3kHz
Anbefalet deling: 80Hz LPF
Talspole: 3" / 75.6 mm sort aluminium
Magnet: 306oz
Ydre mål: 321 mm
Monteringsdybde: 200 mm
Monteringshul: 282 mm
Magnetdiameter: 226 mm
Vægt: 23 kg
Parametre
Vas: 21.986L
Xmax: 42 mm (1-vejs)
Fs: 39.8 Hz
Qms: 5.128
Qes: 0.529
Qts: 0.468
Mms: 302.158 g
Cms: 0.025 mm/N
BL: 16.523
Le: 6.9 mH
Sd: 433.74 cm²
Re: 3.6 Ohm
Læs mere Skjul
Kampagne
Spar
Tilbudet gælder indtil:
Ekskl. moms
Læg i indkøbsvognen
Læg i indkøbsvognen
Lagerstatus
Leveringtid 1-2 arbejdsdage
Varenr: 803EXLXX122DHE
Oplader ikke inkluderet Oplader ikke inkluderet
Oplader inkluderet! Oplader inkluderet!
  • (0) Anmeldelser
  • Anmeldelser
    Dit navn vil blive vist som afsender.
    OBS. Tryk kun én gang (din anmeldelse gemmes).
    Dette produkt har ingen anmeldelser.
60 dages returret Hurtig levering  Gratis Support
  • Specifikationer
    • Tillverkare: DS18
      Størrelse: 12 tommer
      Følsomhed: 87 dB
      Effekt (MAX): 4000 W
      Effekt (RMS): 2000 W
      Impedans: 2x2 Ohm
      Monteringsdybde: 200 mm
      Monteringshul: 282 mm