- 60W RMS/120W Max
- Frekvensomfång 39Hz - 3.600Hz
- Impedans - 8 Ohm
RS180-8 är en 7" högtalare med en av de lägsta distortion/högsta återgivning att få tag i. Om du är ute efter en högtalare som ger bra värde för pengarna då rekommenderas denna.
Vejledende udsalgspris: 799 kr
Dette produkt har ingen anmeldelser.
| Højttalertype: | SQ |
| Producent: | Dayton Audio |
| Model: | RS180-8 |
| Højttalertype: | Midbas/Mellanregister |
| Størrelse: | 7 tommer |
| Frekvensområde: | 39Hz - 3.600Hz |
| Følsomhed: | 87,1 dB |
| Effekt (MAX): | 120 W |
| Effekt (RMS): | 60 W |
| Impedans: | 8 Ohm |
| Monteringsdybde: | 81 mm |
| Monteringshul: | 146 mm |