- 30W RMS/60W Max
- Frekvensomfång 90Hz - 20.000Hz
- Impedans - 8 ohm
RS100-8 är en 4" midbas som har hög effektomfång. En av de lägsta distortion- och högsta ljudresolutionshögtalare som går att få tag i.
Vejledende udsalgspris: 399 kr
Dette produkt har ingen anmeldelser.
| Producent: | Dayton Audio |
| Model: | Reference |
| Højttalertype: | Midbas/Mellanregister |
| Størrelse: | 4 tommer |
| Frekvensområde: | 90Hz - 20.000Hz |
| Følsomhed: | 84.6 dB |
| Effekt (MAX): | 60 W |
| Effekt (RMS): | 30 W |
| Impedans: | 8 Ohm |
| Monteringsdybde: | 51 mm |
| Monteringshul: | 77,2 mm |
| Enhed: | Styck |