- 15W RMS/30W Max
- Frekvensomfång 3.500 - 25.000Hz
- Impedans - 4 Ohm
ND20FB-4 är en 0,75" diskant som är väldigt prisvärd för den ljudkvalité den ger. Funkar bra i inlinebyggen eller mindre system.
Vejledende udsalgspris: 145 kr
Dette produkt har ingen anmeldelser.
| Producent: | Dayton Audio |
| Model: | ND20FB-4 |
| Højttalertype: | Diskant |
| Størrelse: | Diskant tommer |
| Frekvensområde: | 3.500Hz - 25.000Hz |
| Følsomhed: | 90 dB |
| Effekt (MAX): | 30 W |
| Effekt (RMS): | 15 W |
| Impedans: | 4 Ohm |
| Monteringsdybde: | 19mm mm |
| Monteringshul: | 29 mm |
| Udvendige mål: | 36 mm |
| Enhed: | Styck |