- 40W RMS/80W Max
- Frekvensomfång 54Hz - 8,000Hz
- Impedans - 8 Ohm
ND140-8 är en 5,25" midbas som har en effektiv, låg distortion med en Neo-balanserad motor kombinerat med en solid, lättviktig aluminiumkon.
Vejledende udsalgspris: 399 kr
Dette produkt har ingen anmeldelser.
| Højttalertype: | SQ |
| Producent: | Dayton Audio |
| Model: | ND140-8 |
| Type: | Midbas |
| Højttalertype: | Midbas/Mellanregister |
| Størrelse: | 5.25 tommer |
| Frekvensområde: | 54Hz - 8,000Hz |
| Følsomhed: | 84,5 dB |
| Effekt (MAX): | 80 W |
| Effekt (RMS): | 40 W |
| Impedans: | 8 Ohm |
| Monteringsdybde: | 70,5mm mm |
| Monteringshul: | 120 mm |
| Enhed: | Styck |