2-pack DS18 HOOLIGAN-X15.2DHE, urimeligt tung 15 tommer bas
Kampagne
Pakkeløsning
Beskrivelse
  • Helt urimeligt tungt 15-tommer baselement
  • 4000W RMS / 6000W MAX
  • 4-tommer talspole
  • 2x2 Ohm impedans
  • 50 mm Xmax (1-vejs!)
  • 40 kg kernevåben til billyd
  • Rigtig flot design
  • Sælges enkeltvis!
DS18 HOOL-X15.2DHE
Oplev en helt ny niveau af baspræstation og kraft med DS18:s HOOL-X15.2DHE! 15-tommer basen i Hooligan-serien er et ekstremt langslagende stykke, der har været det foretrukne valg for både entusiaster og konkurrenter i lang tid, og som virkelig har gjort sit indtryk på markedet som en kraft at regne med. Hooligan er bygget til kraft og holdbarhed. Den langslagende magnet, store spindel og tykke ophæng hjælper med at sænke basens Fs-værdi, hvilket i sin tur giver ekstremt god præstation på især lave frekvenser. Fs-værdien ligger på ekstremt lave 26 Hz og garanterer imponerende dyb bas hele vejen ned til 20Hz og derunder, forudsat at kassen er beregnet og bygget derefter.
Den kraftige 4-tommer store talspole i sort aluminium håndterer hele 4000W RMS og 6000W MAX, så giv den masser af effekt, og den vil bestemt ikke skuffe dig. Ikke nok med det, Hooligan er desuden alsidig og passer i flere forskellige kassettyper. Uanset om du foretrækker 4. ordens eller 6. ordens båndpasskasser, portede kasser eller store lukkede kasser, vil denne bas trives godt i dit anlæg.
Denne version af Hooligan har en diameter på 15 tommer og impedans på 2x2 Ohm. Følsomheden ligger på 88.2 dB, hvilket i forbindelse med et bredt frekvensområde på 16-500Hz sikrer, at hvert slag spilles med imponerende dybde og præcision. DS18 HOOLIGAN-X15.2DHE er det ultimative valg for entusiaster, der søger ekstrem bas og gigantisk effekttolerance. Uovertruffen præstation, banebrydende design og alsidighed gør den til det perfekte alternativ for alle lydsystemer, der sigter efter at ryste jorden grundigt.
Den amerikanske lydoplevelse
Specifikationer
Størrelse: 15" / 380 mm
Effekttolerance: 4000W RMS / 6000W MAX
Følsomhed: 88.2 dB 1W/1m
Impedans: 2x2 Ohm
Frekvensområde: 16-500Hz
Anbefalet deling: 80Hz LPF
Talspole: 4" / 99.8 mm sort aluminium
Magnet: 500oz
Ydre mål: 395 mm
Monteringsdybde: 284 mm
Monteringshul: 358 mm
Magnetdiameter: 253 mm
Vægt: 40 kg
Parametre
Vas: 61.93L
Xmax: 50 mm (1-vejs)
Fs: 26 Hz
Qms: 4.98
Qes: 0.513
Qts: 0.402
Mms: 478.64 g
Cms: 0.025 mm/N
BL: 15.83
Le: 2.517 mH
Sd: 754.77 cm²
Re: 3.8 Ohm
Læs mere Skjul
Kampagne
Pakkeløsning
Spar
Tilbudet gælder indtil:
Ekskl. moms
Antal:
Læg i indkøbsvognen
Læg i indkøbsvognen
Lagerstatus
Leveringtid 1-2 arbejdsdage
Varenr: SETHOOLX152DHEX2
Oplader ikke inkluderet Oplader ikke inkluderet
Oplader inkluderet! Oplader inkluderet!
  • (0) Anmeldelser
  • Anmeldelser
    Dit navn vil blive vist som afsender.
    OBS. Tryk kun én gang (din anmeldelse gemmes).
    Dette produkt har ingen anmeldelser.
60 dages returret Hurtig levering  Gratis Support
  • Specifikationer
  • Tillverkare: DS18
    Størrelse: 15 tommer
    Impedans: 2x2 Ohm